TN02000069
Cíl projektu
Cíle projektu navazují na výsledky a cíle z předchozího projektu, kterými byly a jsou zvyšování propojení vědecké sféry s průmyslem a zlepšení zacílení projektů s ohledem na finální aplikovatelnost, kontinuální zlepšování komunikace mezi oběma světy s cílem pochopení možností podnikového rozvoje a konkurenceschopnosti pomocí inovací produktu a rozvoje technologické úrovně. Vytváření nových a posilování stávajících vazeb pro dlouhodobou spolupráci a vzájemný rozvoj jednotlivých organizací a konsorcií včetně zvyšování výzkumně vývojové úrovně v hlavních směrech Centra: Materiály – vývoj pro moderní strojírenství, pokročilé technologie – laserové technologie, aditivní technologie, plazmatické technologie a zvýšení jejich efektivní uplatnitelnosti na trhu, senzorika, digitalizace
SIGMA Výzkumný a vývojový ústav se v projektu podílí především na realizaci experimentálních měření na tzv. kavitačně-experimentálním stendu, výrobních a montážních činnostech a měření čerpadel s funkčními úpravami hydraulických povrchů. Dále je SVVÚ zapojen do VaV senzorické jednotky pro rámové filtry, která spadá do oblasti kolektivní ochrany obyvatelstva.
Dílčí projekty, ve kterých je zapojena SIGMA VVÚ:
- TN02000069/001(N) „Senzorika pro 21. století“
- Dílčí projekt TN02000069/006 „Surfaces functionalization and postprocessing for industrial applications“
Zapojené subjekty
SIGMA Výzkumný a vývojový ústav s.r.o.je zapojeno jako jeden z účastníků projektu spolu se subjekty:
Fyzikální ústav AV ČR v.v.i. (hlavní příjemce), Technická univerzita v Liberci- Ústav pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace, Vacuum servis s.r.o., Ústav fyziky plazmat AV ČR, v.v.i., BENEŠ a LÁT a.s., Centrum hydraulického výzkumu, CARDAM s.r.o., Masarykova univerzita – Přírodovědecká fakulta, Univerzita Palackého v Olomouci – Přírodovědecká fakulta, HVM PLASMA spol. s r.o., L.E.T. optomechanika Praha, spol. s r.o., Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích – Přírodovědecká fakulta, Ústav termomechaniky AV ČR, v.v.i., Biologické centrum AV ČR v.v.i., OZ Research, s.r.i., Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR v.v.i., Fakultní nemocnice v Motole, Zbrojovka a.s., Ústav pro hydrodynamiku AV ČR, v.v.i., SHM s.r.o., ad-tech s.r.o., Advanced Metal Powders s.r.o.
Výstupy projektu
Funkční vzorky, prototypy, užitné vzory, softwary, ověřené technologie
Finance
Celkové náklady projektu: 633 185 000,- Kč
Z toho náklady SVVÚ až: 15 200 000,- Kč, výše podpory SVVÚ: 0%
Veřejná soutěž: Program Národního centra kompetence, TA ČR, veřejná soutěž
Období realizace:
01/2023 – 12/2028